Noi suntem Asociația de Promovare și Dezvoltare Locală Tulcea

Asociația De Promovare și Dezvoltare Locală Tulcea a luat ființă din dorința de a schimba imaginea județului.

Aceasta își propune promovare și dezvoltarea locală a județului, prin proiecte menite să susțină scopul său.

Tulcea este un județ cu un potențial turistic și ar fi păcat să nu-l dezvoltăm frumos, să nu atragem un număr mare de turiști și să-l facem cunoscut în toată lumea.

Considerăm că un parteneriat public – privat este de bun augur în susținerea acestui scop.

Asociația nu vine ca un ONG concurent ci își propune parteneriate cu toate organizațiile guvernamentale și non- guvernamentale, prin dialog și echipă. Dorim să susținem și să promovăm valorile Dobrogei de Nord, dorim să venim în sprijinul cetățenilor și să le animăm puțin viața.

Desigur nu vom renunța nici la evenimentele caritabile pe care le-am început în iarna anului 2016.

Invităm pe oricine să se alăture asociației noastre, așteptăm sugestii, așteptăm colaborare și dialog cu toate instituțiile statului, cu toți agenții economici, cu patronatul hotelier, cu oricine dorește să se implice, pentru județul nostru și implicit pentru Municipiul Tulcea.

Vrei să devii membru?

Tot ce trebuie să faci este să ne trimiți un mail pe adresa noastră office@asociatiatulcea.ro cu datele tale de contact. În subiect te rugăm să treci ”membru”.

Vino în echipă