3. Cookie-urile fac posibilă recunoașterea terminalului utilizatorului și prezentarea conținutului într-un mod relevant, adaptat preferințelor utilizatorului. Aceste fișiere de mici dimensiuni, asigură utilizatorilor o experiență plăcută de navigare și vin în completarea activităților www.asociatiatulcea.ro pentru a oferi servicii de calitate, comfortabile utilizatorilor: de exemplu: preferințele în materie de confidențialitate online sau publicitate relevantă. Aceste cookie- uri sunt folosite pentru a memora numele utilizatorilor, parolele și preferințele, pentru a monitoriza parcursuri pe site și pentru a personaliza paginile în funcție de vizitator. În structura fiecărui browser Internet există opțiunea de a sterge “cookies” de pe hard-drive, de a bloca primirea de “cookies” sau de a primi un mesaj în momentul în care un “cookie” este stocat în calculatorul dumneavoastră. În momentul în care dumneavoastră vă dați acceptul pentru stocarea cookies, www.asociatiatulcea.ro va folosi aceste cookie-uri pentru a vă asigura o navigare mai plăcută pe site-ul nostru, pentru a vă memora parolele și IP-ul ca date de traffic sau pentru orice altă activitate de susținere a unei experiențe plăcute pentru vizitatorii www.asociatiatulcea.ro.
Adresa IP;
Tara, precum si serverul la care este conectat computerul sau telefonul mobil al persoanei respective;
Adresa website-ului care a facut transferal catre website-ul nostru;
Aplicatii folosite;
Plug-in-uri utilizate;
Anumite informatii demografice;
ID-ul cosului de cumparaturi. Impreuna cu un COD de sesiune;
Numele dvs de utilizator si Parola, criptate;
Pentru website-ul nostru, colectam preferintele dvs de cumparare si accesarile/ comportamentul pe site-ul nostru;
Anumite configurari JAVA si a cooki-urilor;
Sistemul de operare, Tipul de browser si Device-ul electronic utlizat la momentul accesarii website-ului nostru

Google Chrome
Internet Explorer